Luxusné kožené sedačky

 

Luxus

Každý si predstaví nieč iné. Pre niekoho je luxusom, že má vôbec sedačku, pre niekoho je luxusom, že má koženú sedačku. Čo je to potom luxusná kožená sedačka?

Presná definícia samozrejme neexistuje a nemôžeme ju ohraničiť ani cenou (drahšia ako...). Samozrejme ani dzajnom, pretože luxusná sedačka môže byť aj rustikálna aj moderná, ale aj nadčasová. To čo odlišuje luxusnú sedačku od bežnej sedacej súpravy sú predovšetkým použité materialy. Samozrejme, mali by byť čo najlepšie. V prvom rade je to poťah - koža, ktorý je na prvý pohľad viditeľný a prichádzame s ním do priameho kontaktu. Už som sa stretol aj stým, že niektorý predajcovia používajú výraz luxusná kožená sedačka a pritom je vyrobená v kombinácii koža-koženka, resp. koža imitácia kože. Ako by povedal klasik "...otvára sa mi nožík vo vrecku...". Pretože koženka sa kombinuje iba s tými najlacnejšími kožami.

Koža

Okrem tých najlacnejších tenkých plnekorigovaných koží existuje veľké množstvo finálnych úprav usní. Ak chcem naozaj luxusnú koženú sedačku, musím vyberať s anilínových, alebo semianilínových koží. Otázkou, je či bežný zákazník vie, čo je anilína, alebo semianilína? Asi nie. Mohol by som teraz napísať 2-3 strany textu o kožiach, je na zváženie, či by to malo zmysel, asi nie.

Prvá rada:

Isto navštívte predajcu, alebo výrobcu a pýtajte si všetky dostupné kategórie koží. Samozrejme tie vzorky by mali byť čo najväčšie, aby ste mohli kožu dobre "omakať" (v ruke postláčať). Ešte lepšie je keď s tých koží je aj niečo vyrobené, aby ste mohli vidieť, ako jednotlivé kože vyzerajú na hotom výrobku. Takto najlepšie aj laik pochopí rozdieli medzi jednotlivými kategóriami koží.

Predajňa EURO SOFA v Bratislave je ideálna pre prvé oboznámenie sa s kožami na sedačky. Na ploche 1.800 m2 je vystavených množstvo modelov kožených sedacích súprav, ktoré si môžete skúšať. A každý z našich dodávateľov má v ponuke množstvo rôznych povrchových úprav čalúnických usní. Neradím vám prísť aby ste isto objednali, radím vám prísť a urobiť si základný prehľad, aby vás napríklad internetvý predajca nenachytal.

Ostatné materiály a dielenské spracovanie

Väčšinu z nich neuvidíte, lebo sú vo vnútri sedačky, ale niektoré predsa áno. Isto nohy (nastriekaná plastová noha, isto nie je znakom luxusnej sedačky). Isto si do sedačky sadnite, aby ste sa presvedčili o výplňových materialoch. Skontrolujte dielenské spracovanie aj na iných sedačkách od daného výrobcu (samozrejme ak sú vystavené).

Druhá rada:

Isto navštívte predajcu, alebo výrobcu.... najlepšie špecialistu na kožené sedačky.